Szkoła Podstawowa nr 3 w Przeworsku

II Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania rozstrzygnięty, nagrody rozdane!

We wtorek 15 czerwca 2021 r. odbyło się uroczyste rozdanie nagród i dyplomów laureatom i uczestnikom konkursu. W spotkaniu wzięli udział zaproszeni goście.


Do przeworskiego Ratusza przybyli:

Burmistrz Miasta Przeworska Leszek Kisiel, Halina Ukarma Dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. J. G. Pawlikowskiego w Przemyślu, Sekretarz Miasta Przeworska Agnieszka Zakrzewska, Lidia Bułaś Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. Józefa Piłsudskiego w Przeworsku oraz uczniowie wraz z nauczycielami i rodzicami.

Uroczysta ceremonia przebiegała w bardzo miłej atmosferze. Spotkanie otworzyła dyrektor szkoły Lidia Bułaś, serdecznie powitała wszystkich zebranych, pogratulowała zwycięzcom i podziękowała miłośnikom pięknego czytania za udział w kolejnej edycji konkursu. Wszyscy obecni obejrzeli krótki kolaż z konkursowych wystąpień uczniów oraz wysłuchali popisowego czytania w wykonaniu Emilii Drozd, uczennicy nagrodzonej w kategorii klas IV-VI, która przedstawiła fragment książki pt. „Kolorowy szalik” Barbary Kosmowskiej.  Laureaci i uczniowie wyróżnieni w konkursie otrzymali nagrody książkowe z rąk zaproszonych gości, natomiast wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Po wręczeniu nagród głos zabrał Burmistrz Miasta Przeworska Leszek Kisiel, który pochwalił uczniów za pasję czytania i zaangażowanie w konkursie, mimo trudnej sytuacji związanej z pandemią, zaś Dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Przemyślu Halina Ukarma  w swoim wystąpieniu podkreśliła, że udział w konkursie podnosi ważność czytania w rozwoju osobowościowym młodego czytelnika.

Po zakończeniu uroczystości goście mieli możliwość spojrzenia na urokliwy rynek naszego miasta z wieży widokowej oraz obejrzenia wystawy pt. „Opowieści Wąskotorowe” w Galerii Magistrackiej w podziemiach przeworskiego ratusza.

II Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania pod patronatem Burmistrza Miasta Przeworska został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 3 im. Józefa Piłsudskiego w Przeworsku oraz Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. Józefa Gwalberta Pawlikowskiego w Przemyślu Filia w Przeworsku.

                                                                                           Oprac. Organizatorzy Konkursu

       

  • nagrody 13nagrody 13
                                                                                             Zdjęcia: Urząd Miasta Przeworska