Szkoła Podstawowa nr 3 w Przeworsku

Mistrz karate z Trójki

Kacper Karaś, uczeń klasy VI b Szkoły Podstawowej nr 3 w Przeworsku jest młodym, dobrze zapowiadającym się zawodnikiem sportów walki. Przygodę z karate rozpoczął pięć lat temu, podczas zajęć organizowanych przez Przeworski Klub Karate Kyokushinkai. Młody sportowiec, bo tak można powiedzieć o Kacprze, ma na swoim koncie już kilka medali zdobytych podczas zawodów.

  • mistrz 3mistrz 3

 

26 września 2020 r. brał udział w Ogólnopolskim Turnieju Karate z okazji 100. rocznicy Cudu nad Wisłą, który był organizowany w Dukli. Kacper zajął tam pierwsze miejsce.

3 października 2020 r. brał udział w kolejnym turnieju - Pucharze Podkarpacia w Jaśle. Tym razem zajął 3 miejsce. 13 i 14 listopada 2020 r reprezentował klub podczas Mistrzostw Polski w Katowicach na Ogólnopolskim Turnieju Karate IKO Metropolica CUP 2020, gdzie w swojej kategorii wiekowej zajął 2 miejsce.

Regularne treningi i wyjazdy na zawody bardzo dużo znaczą dla Kacpra, pozytywnie wpływają na jego zachowanie i postawę . Chłopiec może być dobrym przykładem dla swoich rówieśników w czasach, gdy sport i aktywne spędzanie czasu są wypierane przez komputery i smartfony . Młody sportowiec jest chlubą szkoły.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów